Friday, June 14, 2024

Partizani merr kreun e Superiores, Kastrioti pëson humbje fatale dhe matematikisht bie nga Kategoria

Lexo

KASTRIOTI 1-4 PARTIZANI (9′ Greca/ 39′ Rrapaj, 45′, 63 Da Silva, 58′ Murataj)

Elita e futbollit shqiptar ka dhuruar spektakël në javën e parafundit, teksa Partizani i ka rrëmbyer vendin e parë Tiranës duke mposhtur Kastriotin me rezultatin 1-4.

Sfida u zhbllokua nga Greca në minutën e 9′ teksa në të 39′ Rrapaj riktheu baraspeshën. Në fund të pjesës së parë Da Silva përmbysi shifrat.

Në pjesën e dytë Partizani shënoi edhe dy gola të tjerë me Da Silvën dhe Muratajn. Gjithashtu shënoi edhe Sota, por goli u anulua nga VAR-i.

Pas kësaj fitore si dhe pas barazimit të Tiranës, Partizani mori kreun e rendtijes ndërsa për krutanët ishte një humbje fatale pasi matematikisht bien nga Kategoria.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img