Monday, April 15, 2024

Partizani rikthehet te fitorja, mposht me “tris” Kukësin

Lexo

Partizani-Kukësi  3-0(Shënues: Cara 55’(p), 62’/ Mehmeti 73’

Partizani u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti me rezultatin e pastër 3-0 Kukësin, në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Superiore.

Pas pjesës së parë të mbyllur pa gola, në të dytën të kuqtë u shfaqën më kërkues, duke shënuar tre herë. Dopieta e Tedi Carës dhe goli i Mehmetit, i dhanë fitoren Partizanit.

Me këtë triumf, Partizani ngjitet në vendin e dytë me 43 pikë, po aq sa edhe Vllaznia, ndërsa Kukësi mbetet në vendin e fundit me 19 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img