Thursday, April 18, 2024

Presidenti i PSG-së, Al Khelaifi, ultimatum Mbappé-së:Rinovim ose shitje deri në fund të verës!

Lexo

Presidenti i kampionëve të Francës do të jetë në qendrën sportive të klubit për stërvitjen e parë të drejtuar nga Luis Enrique në të cilin do të jetë i pranishëm Kylian.

Al Khelaifi do të marrë pjesë në stërvitjen e PSG-së në Poissy dhe do të takohet me Kylian Mbappé, fillimisht në një grup, pastaj ndoshta privatisht. Presidenti do të mbajë një fjalim para skuadrës, në të cilin do t’i kërkojë Mbappe-s para të gjithëve të marrë një vendim: ose do të rinovojë, ose do të shitet deri në fund të verës. Sulmuesi, nga ana e tij, tashmë ka riafirmuar synimin e tij për të mos rinovuar, duke dashur të kalojë edhe një vit në Paris duke u larguar me parametra zero.

Bllokimi i Mbappè nuk i lë drejtuesit e klubit të flenë të qetë: Real Madrid është në pritje dhe praktikisht ka pezulluar tregun e tij në mes të qershorit duke pritur për të kuptuar nëse blerja do të shkojë me sukses këtë verë ose më pas. Urgjenca e pronësisë është mbyllja e çështjes brenda ditëve të para të gushtit, ndryshe nga afati i dhënë më 5 korrik nga goja e vetë Al Khelaifi: “Mbappé vendos në 10 ditët e ardhshme, askush nuk është mbi klubin”, përmbledhja e mesazhit dërguar fenomenit francez.

Nga 18 korriku, megjithatë, nuk ka asnjë lajm. Pozicionet mbeten të njëjta, nuk ka asnjë detyrim për lojtarin për të rinovuar opsionin deri në vitin 2025 dhe asnjë detyrim për klubin që të thotë lamtumirë në një transfertë të lirë. Takimi i parë mes Al Khelaifi dhe Mbappé që nga 3 qershori mund të sjellë disa lajme, me shumë klube përveç Real Madridit të gatshëm të nisen për të siguruar një nga lojtarët më të mirë në botë. Madje, nga Anglia flitet edhe për një interesim shumë të fortë nga Liverpooli, i gatshëm të ofrojë deri në 200 milionë euro.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img