Monday, June 24, 2024

RIKTHEHEN GARAT E BASKETBOLLIT NË KOSOVË

Lexo

Pas një pushimi 7-mujor rikthehen garat në basketboll. Faqja zyrtare e FBK-së ka njoftuar që me 13 Tetor ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e parë e Play-out-it ndërmjet AS Prishtinës dhe Trepçës. Ndërkohë, ndeshja e kthimit zhvillohet të shtunën në Mitrovicë, ku do të përcaktohet se kush do të garojë në elitën e basketbollit në edicionin e ri. Trepça edicionin e kaluar përfundoi në vendin e shtatë të Superligës, ndërsa AS Prishtina ishte e dyta në Ligën e Parë dhe do të ballafaqohen në Play-out.

Kjo ndeshje dhe të gjitha të tjerat në vazhdim do të zhvillohen në masa të rrepta dhe duke respektuar rregullat e anti Covid-19. Në palestër duhet të jenë maksimumi 50 persona nga të dyja skuadrat dhe zyrtarët tjerë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img