Rikthehet Superiorja, të shtunën kryendeshja e javës, Vllaznia-Partizani, ora 16.00 në “Loro Boriçi”

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar rikthehet këtë fundjavë me një kryendeshje siç është ajo Vllaznia-Partizani. Sfida në fjalë luhet të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës duke filluar nga ora 16.00.

Një sfidë kjo shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat që kërkojnë fitoren e kësaj ndeshje, Vllaznia për të ruajtur kreun e renditjes dhe Partizani ndjekës për të këmbyer vendet në tabelë me kuqeblutë.

Në kampin kuqeblu janë përgatitur seriozisht për këtë ndeshje, por për trajnerin Tomas Brdariç ka probleme me lojtarët titullarë. Për arsye kartonash mungon kapiteni Erdenis Gurishta, por krahas tij, me shumë mundësi mungon edhe mbrojtësi tjetër i qëndrës Eni Imami, i cili gjatë dy ditëve të fundit nuk është stervitur me skuadrën, ndërkohë që shfaqur shqetësime edhe qëndërmbrojtësi tjetër Mevlan Adili.

Ndërkohë, përpos mungesave ka edhe lajme të mira, pasi në dispozicion të teknikut Brdariç do të jetë sulmuesi brazilian Viktor Da Silva, për të cilin stafi mjekësor bën të ditur se ka lënë pas dëmtimin dhe është i gatshëm për lojë.

Në prag të kësaj sfide që luhet nesër në stadiumin “Loro Boriçi” duke filluar nga ora 16.00, kuqeblutë do të zhvillojnë sot edhe një seancë stervitore, që është edhe e fundit, anti-Partizani.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -