Thursday, May 30, 2024

Sfidojnë Vllazninë, Demrozi: “Egnatia është ndërtuar për titullin kampion”

Lexo

Egnatia kryesuese, u vendos përballë Vllaznisë, nga shorti i “Final Four”, për gjysmëfinale. Pas shortit foli presidenti i Egnatias, Agim Demrozi, i cili deklaroi se ekipi është ndërtuar për të fituar titullin kampion.

“E prisnim edhe Vllazninë. Nuk ka rëndësi. Me Vllazninë jemi përballur me shumë se me ekipet e tjera këtë vit. T’ia lëmë fushës. Ekipin e kemi bërë për kampion. Formulën e dinim që në fillim të kampionatit, pavarësisht keqardhjes. Do luajmë shanset deri në fund.

Ekipi është krijuar edhe për Kupën dhe për kampion. Kukësi është skuadër shumë e mirë, nuk kanë çfarë të humbasin. Tifozët nuk na kanë paragjykuar, na kanë mbështetur. Tifozët e tjerë na shikojnë si qytet i vogël, por nuk jemi ashtu. Jemi mesi i Shqipërisë. Kemi shumë tifozë. Nëse fitojnë, do ketë shpërblime për lojtarët.”

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img