Shkodrani Erald Çinari konfirmohet tek skuadra turke, Samsunspor

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim që shkodrani, Erald Çinari do të largohet nga kampionati shqiptar. Pas aktivizimit në radhët e Partizanit ku bëri më të mirën e tij, karriera e tij sportive do të vijojë në kampionatin turk pranë skuadrës Samsunspor. Nga sa është bërë me dije edhe më herët, Çinari vetëm dy ditë pas ndeshjes, Partizani-Vllaznia, kishte firmosur një parakontratë me skuadrën turke. Ndërkohë, për të shkuar më tej, konfirmimi për një gjë të tillë ka ardhur edhe nga njëshi i klubit Samsunspor, Yuksel Yildirim, i cili ka bërë të ditur se që nga java e ardhshme, Çinari do të jetë në zyrat e klubit turk për të firmosur kontratën përkatëse.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -