Monday, May 20, 2024

Skuadrat shqiptare: Partizani, Ballkani dhe Struga, ne pritje te kundershtareve te fazes Play-Off

Lexo

Te henen ne mesdite do te hidhet shorti per fazen e play-off te Conference League aty ku synojne qe te shkojne tri skuadrat shqiptare qe kan arritur ne raundin e trete te kualifikueseve. Partizani Ballkani dhe Struga do te njohin kundershtaret e mundshem qe do te kene perballe.

Sipas formatit te percaktuar skuadrat qe vijne nga Champions League do te ndeshen me njera-tjetren ne kete kompeticion. Skuadrat kampione qe do te kualifikohen nga turi i trete i Conference League do te ndeshen me ekipet kampione qe do te eliminohen nga raundi i trete i Europa League.

Ne te tilla kushte skuadrat shqiptare ne rast se kualikifikohen do te ndeshen me nje prej skuadrave qe do te eliminohen nga çiftet, Zalgiris–Hacken, Karabak–Helsinki Zrinjski Mostar–Breidablik, Sheriff Tiraspol–BATE Borisov dhe Astana–Ludogorets.

Ndeshjet e play-off te Conference League do te luhen ne 24 dhe 31 gusht.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img