Saturday, December 9, 2023

Sociedad, tifozët kundër bombardimeve në Gaza: koreografi pro-palestineze

Lexo

Tifozët e organizuar të klubit bask dërguan një mesazh të qartë nga tribuna

Mbështetësit e Real Sociedad donin të dërgonin një mesazh të qartë, duke përfituar nga vitrina që mund të sigurojë vetëm futbolli ndërkombëtar, duke mbajtur qëndrim kundër bombardimeve në Gaza.

Tifozët baskë organizuan një protestë të fortë me rroba “të lyera me gjak” dhe me shumë flamuj palestinezë dhe pamjet e tribunave bënë xhiron e botës.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img