Friday, April 19, 2024

Sporting hipotekon fazën e 16-shes, Marseja befasohet në fund

Lexo

Portugezët fitojnë 3-1 në fushën e Young Boys, 2-2 për OM me Shakhtarin. Icardi bën që Galatasaray të fluturojë në fund: 3-2 kundër Spartës së Pragës

Në ndeshjen e parë të play-off-it të Europa League, Sporting i Lisbonës fitoi 3-1 ndaj Young Boys dhe garantoi kalimin në raundin tjetër. Marseja e Gennaro Gattuso u befasua në minutën e 94-të: 2-2 me Shakhtarin që shmangu një nokaut falë Eguinaldo menjëherë pas golit të Ndiaye për francezët. Galatasaray buzëqesh në fund: Icardi vendos në minutën e 91-të, turqit mposhtin 3-2 Spartën e Pragës.

Europa League

Feyenoord-Roma 1-1

Shënues: 46′ Paixao (F), 67′ Lukaku (R)

Galatasaray-Sparta Praga 3-2

Shënues: 19′ Demirbay (G), 47′ Preciado (S), 61′ aut. Krejci (G), 65′ Kuchta (S), 91′ Icardi (G)

Shakhtar Donetsk-Marsiglia 2-2

Shënues: 64′ Aubameyang (M), 68′ Matvienko (S), 90′ Ndiaye (M), 93′ Eguinaldo (S)

Young Boys-Sporting Lisbona 1-3

Shënues: 31′ aut. Amenda (S), 41′ Gyokeres (S), 43′ Ugrinic (Y), 48′ Gonçalo Inacio (S)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img