Wednesday, February 28, 2024

Statistika-Mbappe është më mirë se Pele, e thonë treguesit teknik!

Lexo

Me dygolëshin ndaj Polonisë, ylli i PSG-së jo vetëm që e udhëhoqi Francën në çerekfinale, por edhe mundi O Rei.

Në vetëm një Botëror e gjysmë, për shkak se ky në Katar nuk ka përfunduar ende, Mbappé ka shënuar tashmë 9 gola: katër në 2018 në Rusi dhe pesë në këtë edicion 2022: fenomen. Ai po e tërheq zvarrë edhe Francën në këtë Botëror,  që në moshën 23-vjeçare tashmë ka një Kupë Bote në tabelën e tij të buletinit. Por jo vetëm kaq.

Me dygolëshin e shënuar kundër Polonisë, ylli i PSG theu një rekord historik: para se të mbushte 24 vjeç, ai shënoi më shumë gola (9) se Pelé (7) në të njëjtën moshë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img