Superiore, të shtunën, ora 13.45 Laçi-Vllaznia, kuqeblutë të grumbulluar në “Gardenland Resort”

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Vllaznia është gati për sfiden e javës së 9-të të Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë Superiore, atë që do të luhet të shtunën në transfertë përballë Laçit vendas. Me seancën e zhvilluar paraditen e sotme në mjediset e stadiumit “Loro Boriçi”, kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Brdariç kanë mbyllur gjithçka sa i takon përgatitjeve për këtë sfidë.

Falë edhe distancës jo shumë të largët mes Shkodrës dhe Laçit, drejtuesit e kanë parë të arsyeshme që skuadra të grumbullohet në mjediset komode të “Gardenland Resort”-Barbullush Shkodër. Përpos shërbimit cilësor që i ofrohet skuadrës, si në trajtimin ushqimor në dhe atë hotelier, sipas drejtuesve të klubit kuqeblu, arsyeja e akomodimit të skuadrës në këtë resort, ka të bëjë edhe me një tip fati që duket se e djekë skuadrën me fitore sa herë e kalon pragndeshjen e akomoduar në “Gardenland Resort”.

Edhe këtë herë mendohet se Vllazninë do ta ndjekë i njëjti fat, dhe nëse vertet do të ndodhë një gjë e tillë që kuqblutë të kthehen me fitore në Shkodër, atëherë marrëdhëniet dhe raportet e KF Vllaznia me “Gardenland Resort”-Barbullush Shkodër duhen parë vertetë seriozisht për të mos iu ndarë në këtij resorti.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -