Superiore U-21-Java e 16 / Vllaznia shkatërron Akademinë e Futbollit 6-0, spikat Mehdi Çoba me shënimin e 3 golave individual

Lexo

(Video) Turneun Mbarëkombëtar, “Nikolin Karroca” e fiton Drita e Gjilanit. Sportistët më të mirë shpallen” Alban Haziri i Dritës dhe Jorni Egerci i Vllaznisë

 Klubi i Handballit Drita, Gjilan është shpallur fitues i Turneut të 3-të mbarëkombëtar të handballit, aktivitet i organizuar në...

Da Silva: “Jam shumë i lumtur për këtë titull, në Shqipëri kam fituar edhe një Kupë me Vllazninë. Kam vend për tatuazh edhe për...

Sulmuesi i Partizanit, Viktor Da Silva u shpreh i lumtur pas fitimit të titullit kampion:“Jam shumë i lumtur për...

Deliallisi: “Për ne nuk ka festë akoma, të ulim kokën e vazhdojmë punën për ndeshjen e radhës”

Pas humbjes së sotme ndaj Tiranës 1-2, Erzeni e mbylli kampionatin në vendin e 8-të të rendijtes dhe tashmë...

Kampionati Kombëtar i Futbollit për U-21, kategoria Superiore luajti sot ndeshjet e javës së 16-të. Vllaznia e Shkodrës e drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani priti në shtëpi ekipin e Akademisë së Futbollit Tirana. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Reshit Rusi” të qytetit të Shkodrës pati vetëm një protagonist, ekipin kuqeblu, i cili shënoi 6 herë në rrjetën e portës kundërshtare. 3 prej tyre i përkasin sulmuesit Mehdi Çoba, përkatësisht në minutat 18’, 53’, 70’, ndërkohë që 3 golat e tjerë kanë për autor, Joald Ivizikun 42’, Arif Amuli 80’, Klaudio Leka 86’. Rezultati i takimit mund të kishte qënë edhe më i thellë nëse sulmuesi Erldo Deda nuk do të kishte humbur një penallti të dhënë në favor të Vllaznisë në minutën e 57-të të ndeshjes. Pas kësaj fitoreje, skuadra kuqeblu shkon në kuotën e 33 pikëve duke mbajtur vendin e tretë, ndërkohë që kampionatin, pas javës së 16-të e kryesojnë, Bylis dhe Laçi me nga 39 dhe 35 pikë.

Rezultatet e Javës së 16-të

VLLAZNIA-AKADEMIA E FUTBOLLIT 6-0

GOLAT: Çobo 18’, 53’, 70’, Iviziku 42’, Amuli 80’, Leka 86’

FOOTBALL REPUBLIC-KASTRIOTI 2-6

GOLAT: Bardhi 60’, Kodra 85’ / Daci 6’ (p), 26’, Xhepa 37’, 62’, Ymaj 50’ (autogol), Vokrri 74’

APOLONIA-LAÇI 2-3

GOLAT: M.Sota 10’, 38’ / Prengaj 28’, 90+3’ Bruka 47’

TIRANA-TEUTA 1-1

GOLAT: Aliaj 28’ / Karepi 87’

DINAMO-SHËNKOLLI 1-2

GOLAT: Mrsiç 50’ / Dobra 90’, Hila 90+2’

TURBINA-BYLIS 0-3

GOLAT: Emini 22’, Morgon 28’, Spahiu 68′ 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -