Uncategorized

(Intervista) Trajnerët Duro dhe Hallaçi flasin pas ndeshjes Egnatia 1-2 Kukësi

Egnatia pësoi humbje me rezultatin 1-2 kundër Kukësit. Një rezultat që nuk ka lënë shije të mirë te trajneri i Egnatias, i cili priste që të merrte pikë ndaj verilindorëve. Në prononcimin e zakonshëm për mikrofonin e Oversport, Duro...

Kupa e Shqipërisë-Hap pozitiv i Vllaznisë, mund Bylisin në transfertë 0-2. Vendosin golat e Jonuzit dhe Kaines

Bylis-Vllaznia 0-2 (Shënues: Jonuzi 36’, Kaina 90+4)E martë, 17 janar 2023, ora 13:00, Stadiumi “Adush Muça” BallshBYLIS: Teqja, Trumçi, Damçevski, Janku, Muçollari, Lorran, Ruçi, Maçolli, Qardaku, Beji, Kaçorri. Trajner: Arian BellaiVLLAZNIA: Qarri, Gurishta, Juriç, Hakaj, Smajli, Jonuzi, Heriç, Alivoda, Hoxhaj, Çoba, Kaina....

(Intervista) Trajnerët Hallaçi dhe Mezani flasin pas ndeshjes Kukësi 1-0 Laçi

Kukësi ka arritur të marrë një fitore minimale ndaj Laçit. Gentian Mezani, trajneri i Laçit, është shprehur:“Në pjesën e parë nuk ishim në ritmin tonë. Më pëlqeu reagimi i skuadrës në pjesën e dytë dhe me pak fat mund të...

(Video) Vllaznia e futbollit femra mbërrin ne Madrid. Të enjten, Real-Madrid-Vllaznia, UEFA Women’s Champion League

Real Madrid-Vllaznia është ndeshja e fundit që skuadra kuqeblu e femrave zhvillon në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve të Europës.Vllaznia e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka ishte pjesë e grupit A, apo një grup “ferri” sic është...

Josa flet pas humbjes me Kastriotin: Jam i zhgënjyer me rezultatin, kemi probleme në mbrojtje!

Humbja e sotme me Kastriotin 1-0, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin e Kamzës, ka zhgënjyer pa masë tifozërinë shkodrane, e cila në fakt priste një reagim tjetër të skuadrës së zemrës pas asaj humbje turpëruese në shtëpi me...

Katar 2022-Të dielën, superfinalja e Botërorit, Argjentinë-Francë. 5 arbitrat e mundshëm për të arbitruar këtë sfidë

Në Doha kanë qëndruar vetëm 12 arbitra, por për FIFA-n vetëm pesë prej tyre shikohen si kandidatë të mundshëm për të gjykuar finalen e madhe të Katar 2022.Antonhy Taylor (Angli)Në Botërorin që po luhet në Katar arbitri anglez ka...

Botërori “Katar 2022”-U eleminua në gjysëmfinale nga Argjentina, tekniku kroat Zlatko Daliç: Humbje e merituar!

Gjysëmfinalja e parë e Botërorit  “Katar 2022”, Argjentinë-Kroaci është mbyllur me fitoren e Argjentinës 3-0. Ndonëse në objektivin e tyre ishte kualifikimi në finale, trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç pranon humbjen, madje e cilëson si “humbje të merituar”."Nuk kam...

“Katar 2022”-Kroaci-Brazil, çerekfinalja e pare, ora 16:00 në stadiumin “Education City”

Stadiumi “Education City” pret sot duke filluar nga ora 16:00, çerekfinalen e parë të Kampionatit Botëror, “Katar 2022”, Kroaci-Brazil. Brazili përballet me skuadrën më 'braziliane' nga Evropa Lindore. Kroacia mund të pretendojë gradën e nënkampiones së botës në prani...

Botërori “Katar 2022”-Grupi B: Anglia dhe SHBA-ja kalojnë në 16-she

Uells-Angli  0-3(Shënues: Rashfors 50’, 68’, Foden 51’)Iran-SHBA 0-1(Shënues Pulisiç 38) Dy skuadrat e radhës të kualifikuara për në turin tjetër, atë të 16-tëshes, janë Anglia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të dyja skuadrat në fjalë, pjesë e grupit...

Kuqezinjtë U21, fitojnë miqësoren me San Marinon në transfertë 3-0. Kuqeblutë Smajli dhe Alivoda titullar dhe golashënues

San Marino-Shqipëri-3-0Formacioni i Shqipërisë: Simoni, Mjaki, Kurti, Mitaj, Smajli, Avdiu, Pajaziti, Alivoda, Ismaili, Cristian Shpendi, Stiven Shpendi. Trajner: Alban BushiNë fakt, ka qenë një autogol i futbollistëve nga San Marino në minutën e 21-të, që hapi serinë e golave...

Latest News

- Advertisement -