Tuesday, May 28, 2024

Superioria mbylli javen e 32-te diten e djeshme dhe ne axhenden e futbollit shqiptar vjen Kupa e Shqiperise.

Lexo

Te merkuren do te luhen te dyja sfidat ku dita nis me Egnatia – Vllaznia ne oren 15:00 ne Rrogozhine. Shkodranet e kane edhe si nje sfide hakmarrje pas humbjes se turpshme ne kampionat me rezultatin 0-4 perballe tifozeve te tyre. Ndeshja e pare ne Shkoder u mbyll ne barazim 1-1 dhe gjithçka eshte lene per t’u vendosur ne kete takim.

Nuk mund te thuhet e njejta per ndeshjen tjeter. Ne oren 18:00 Teuta pret Tiranen perseri ne “Niko Dovana” pas ndeshjes se kampionatit ku i mposhten 2-1 duke i dhene nje goditje te forte bardhebluve per objektivin e tyre kampion.

Sfida e pare ne Kupe perfundoi me fitoren 3-0 te Tiranes duke mbyllur qe ne ate takim llogarite dhe kjo sfide nese nuk do te kemi ndonje mrekulli pritet te nxjer Tiranen si finaliste.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img