Friday, September 29, 2023

Superiorja, java e dytë-Teuta pret Tiranën, sot ora 19:00 në “Niko Dovana”. Kapiteni Kotobelli, premton fitore për durrsakët

Lexo

Në prononcimin e dhënë në pragndeshjen, Teuta-Tirana, takim që luhet sot në stadiumin “Niko Dovana” duke filluar nga ora 19:00, kapiteni i durrsakëve Blerim Kotobelli, u shprehën optimist për marrjen e një rezultati pozitiv, që do të thotë fitorja tyre pikëshe.

“Gjendja e skuadrës është mjaft e mirë, e kemi përgatitur ndeshjen mirë. Do të jetë një ndeshje e vështirë dhe shpresoj ta fitojmë. E dimë që Tirana ka një ekip me cilësi, por ne do të futemi për tri pikë. Shiriti i kapitenit? Është një përgjegjësi e madhe dhe shpresoj të bëj sa më mirë e t’i shërbej skuadrës.

Vonesa në start? Nuk besoj se ka ndikuar. Tirana për ne është ndeshja e parë dhe është një duel që e kemi marrë shumë seriozisht. Hyjmë në fushë për të marrë maksimumin. Tifozëria është forca jonë dhe shpresoj shumë që të jenë sa më të shumtë në numër, pasi do të jenë një mbështetje e madhe për ne”, tha ndër të tjera, kapiten i Teutës, Blerim Kotobelli.

JAVA 2 e Superiores

Dje

Erzeni-Vllaznia 2-2

Skënderbeu-Dinamo 1-0

Sot

Teuta-Tirana ora 19:00

Të dielën

Kukësi-Egnatia ora 16:00

Partizani-Laçi ora 19:00

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img