Superliga, Kastrioti-Vllaznia, sot miqësore në “Redi Maloku” të Fushë Krujes

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Me bojkotin në fuqi të Superliges së futbollit shqiptar që vazhdon të penalizojë startin e kampionatit edhe për këtë fundjavë, drejtuesit kuqeblu të Vllaznisë kanë planifikuar zhvillimin e një ndeshje miqësore. Burime zyrtare nga klubi i futbollit Vllaznia bëjnë të ditur se kundërshtari i  kuqebluve është Kastrioti i Krujes, ekip që pas një sezoni në kategorinë e pare vitin e kaluar, këtë sezon rikthehet në kategorinë Superiore. Ndeshja në fjalë do të luhet sot(e mërkurë) ora 14.00 në stadiumin “Redi Maloku”, të Fushë- Krujes. Miqësore kjo që pritet t’i shërbejë teknikut gjerman të Vllaznisë për kolaudimin e skuadres, kryesisht të formacionit të parë, me të cilin kuqeblutë do të zbresin zyrtarisht në javen e parë të kampionatit, gjë e cila pritet të ndodhë që prej javës së ardhshme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -