Sunday, February 25, 2024

Të shtunën derbi Teuta-Erzeni, fitorja është detyrim për të dy ekipet

Lexo

Ditën e shtunë, ora 18:00 në “Niko Dovana” do të luhet një tjetër derbi përpos Vllaznia-Tirana, do luhet derbi i Durrësit mes Teutës dhe Erzenit. Kjo sfidë është shumë e rëndësishme për të dyja ekipet të cilët kërkojnë 3 pikët e mbijetesës.

Vetëm 3 pikë është diferenca mes dy skuadrave. Shijakasit janë më superior në përballjet mes tyre, teksa në 3 takimet e këtij sezoni kanë mundur të fitojnë me përmbyjse dhe të barazojnë në 2 prej tyre.

Gjithashtu Xhevahir Kapllanin e gëzojnë dy rikthime mjaft të rëndësishme. Për durrsakët janë kthyer Alan pasi të dy lojtarët janë shlyer pezullimin me kartonë dhe do të mund të japin kontributin e tyre në “Niko Dovana”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img