Wednesday, April 17, 2024

Teuta mposht Egnatian dhe i afrohet Europës

Lexo

TEUTA 1-0 EGNATIA (3′ L. Vila)

Teuta ka mposhtur Egnatian me rezultatin 1-0, në sfidën e vlefshme për javën e 35-të të Superiore dhe mban gjallë shpresat për një vend në Kupat e Europës. Durrsakët e Edi Martinit ngjiten në vendin e katërt edhe falë barazimit të Vllaznisë me Laçin.

Mjaftoi vetëm një gol i vetëm i sfidës u shënua nga Lorenco Vila në minutën e 3′. Pavarësisht rasteve të ekipeve, asnjëra prej tyre nuk arriti të finalizonte.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img