Thursday, April 25, 2024

Tirana nuk merr më shumë se 1 pikë në përballjen me Bylisin

BYLIS 1-1 TIRANA (65′ Eskuerdinja / 90′ (ag) Damçevski)

Bylisi dhe Tirana kanë ndarë pikët në barazimin 1-1 në “Adush Muçaj”. Kjo pikë nuk mund të kënaq bardheblutë duke parë luftën për titullin kampion dhe kalendarin e ngjeshur. Bylisi dominoi pjesën më të madhe të lojës ndaj bardhebluve, sidomos në pjesën e parë.

Në fillim e së dytës, Tirana mori lojën në kontroll. Por goli i Bylisit erdhi në momentin më të mirë të Tiranës. Eskerdinja realizoi një predhë nga distanca në minutën e 65′. Kryeqytetasit e shtuan ndjeshëm presionin në minutat e fundit të takimit. Barazimi erdhi në minutën e 90 ku Hasani u gjend para portës kundërshtare dhe Damcevski ishte i pafat, ku devijimi i tij bëri që rezultati të barazohej në 1-1. Edhe pse minutat shtesë ishin mjaft emocionuese, në fund të ekipet ndanë nga 1 pikë

Pas kësaj ndeshje, bardheblutë mbeten në vendin e parë me 44 pikë, ndërsa Bylis në vendin e parafundit me 28 pikë.