Mbyllen sfidat e Kategorisë të Parë për javën e 20-të, ja rezultatet suprizuese

Lexo

Kanë përfunduar të pesë sfidat e javës së 20-të të Kategorisë së Parë.

Skënderbeu bën një hap fals përballë Besëlidhjes së vendit të fundit teksa ndalet në barazim pa gola. Një duel interesant ishte mes Luzit 2008 dhe Besës e cila u mbyll me rezultatin 2-2. Edhe Turbina me Lushnjen u ndanë në paqe duke shënuar nga një gol secila.

Fitore jetike ishte për Korabin dhe Tomorin në shtëpi përballë Tërbunit dhe Burrelit dhe konfirmojnë pozitat e tyre në zonën Play Off.

Rezultatet

LUZI 2008 2-2 BESA  58′ Hoxha, 86′ Treni/ 3′ Onuh, 66′ Edmond Hoxha

TURBINA 1-1 LUSHNJA Zani 95’/ 83′ Camko

KORABI 1-0 TËRBUNI 88′ Beshiraj

BESËLIDHJA 0-0 SKËNDERBEU

TOMORI 1-0 BURRELI 38′ Alinani

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -