Shkodrani Behar Ramadani, zyrtarisht i FC Drenica

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Kishte ditë që përflitej që mesfushori shkodran Behar Ramadani do të largohej nga Vllaznia dhe tashmë një gjë e tillë është zyrtarisht e konfirmuar. Madje, jo vetëm largimi nga kuqeblutë, por zyrtarisht mësohet edhe emri i ri i skuadrës së Ramadanit. Mes disa ofertave në kampionatin shqiptar si dhe atë të Kosovës, Ramadani ka preferuar këtë të fundit. Ka qënë vetë FC Drenica që pak minuta më parë ka bërë publik zyrtarizimin e Behar Ramadanit si pjesë të Drenicës për pjesën e dytë të sezonit 2020-2021.

Skenderaj – 6 Janar 2021

Mesfushori defanziv Behar Ramadani, zyrtarisht ështē lojtar i FC Drenica! Ai sot në ambientet e klubit është prezantuar dhe i është bashkuar ekipit në stërvitje. Ramadani luan në pozitën e mesfushorit dhe së fundmi ka qenë lojtar i Vllaznisë nga Shkodra. Mesfushori ka nënshkruar kontratë me klubin deri në përfundim të këtij stinori, me mundësi vazhdimi. Behar Ramadani është përforcimi i parë në këtë afat kalimtar, kurse klubi gjatë ditëve në vijim do të prezantoj edhe prurjet tjera”, thuhet në njoftimin e publikuar nga drejtuesit e FC Drenices. Ndonëse nuk është akoma zyrtare, por që mund të konfirmohet gjatë orëve në vazhdim, pjesë e Drenices pritet të jetë edhe mbrojtësi shtatlartë Enes Isufi, i cili edhe ai ka konfirmuar largimin nga Vllaznia dhe gjasat janë që edhe ai të firmosë për skuadrën që drejtohet nga traneri shqiptar, Bledar Devolli.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -