U-21, java e dytë-Vllaznia pret Shënkollin në “Reshit Rusi”

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Ndonëse Superliga dhe kategoria e parë së bashku me të dytën janë pushim për arsye të ndeshjeve të kombëtares kuqezi, e marta sjellë në konkurim Kampionatin Kombëtar të Shpresave U-21. Në Shkodër, në fushën sportive “Reshit Rusi” luhet derbi verior, Vllaznia-Shënkolli, starti i së cilës është në orën 14.00. Dy skuadrat kundërshtare vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve jtë javës së parë, kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani me rezultatin 1 me 2 ndaj skuadrës durrsake Teuta në transferte me gola të shënuar nga Deda dhe Stafa, ndërsa Shënkolli duke mundur në shtëpi Football Republic me rezultatin 3-0

Ky është momenti i duhur për një tjetër fitore dhe për të ecur me të njëjtin ritëm edhe në takimet e tjera në vazhdim.

Çiftet e tjera të kësaj jave janë këto:

Turbina – Kukësi, Football Republic – Akademia e Futbollit, Dinamo – Teuta, Tirana – Laçi dhe Apolonia – Bylis, ballafaqime këto të cilat luhen që të gjitha në orën 14:00.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -