Wednesday, May 29, 2024

U akuzua nga presidenti i KB Teuta Arqile Gorea për trukim të ndeshjes, reagon Shoqata e Basketbollit Vllaznia

Lexo

‼️Reagim  Publik nga Shoqata e Basketbollit Vllaznia‼️

Si klubi i parë dhe më i vjetër i basketbollit në Shqipëri, Shoqata e Basketbollit Vllaznia, dëshiron të adresoj akuzat e fundit të bëra kundër ekipit tonë nga presidenti i Kb Teuta. Akuzat për blerjen e ndeshjes  dhe lojë të padrejtë na shqetësojnë thellë si një shoqate  e fokusuar drejt parimeve me te mira te basketbollit  dhe konkurrencës së ndershme.

Ne kategorikisht mohojmë këto akuza bazuar në hamendsime dhe rikonfirmojme  përkushtimin tonë të pandryshuar për mbajtjen e standardeve më të larta të sportit ne pergjithesi dhe basketbollit ne vecanti. Përmes historisë sonë të gjatë dhe të lavdishme, ne kemi qëndruar gjithmonë besnikë ndaj rregullave dhe frymës së lojës, duke vendosur një standart për lojën e ndershme në basketbollin shqiptar.

Jemi të zhgënjyer nga mungesa e provave për të mbështetur këto akuza. Akuza te tilla serioze kërkojnë prova te forta dhe kërkojmë një hetim të hollësishëm dhe të paanshëm për të siguruar që integriteti i sportit dhe i Shoqates se Basketbollit Vllaznia të mbahet.

Për më tepër, dëshirojmë të shprehim mbështetjen tonë të plotë për arbitrat që gjykojne ndeshjet e kampionatit kombetar te basketbollit. Ata luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen e drejtësisë dhe integritetit të shoqatave respektive  të basketbollit, dhe ne qëndrojmë prapa përkushtimit dhe profesionalizmit të tyre.

Ndërkohë, mbetemi të fokusuar në fazen gjysemfinale tone te playofit, ku kerkojme qe te vazhdojme rrugen e fitoreve per te kenaqur tifozerine tone te zjarrte.

Me respekt,

Shoqata e Basketbollit Vllaznia

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img