Thursday, February 22, 2024

U largua nga fusha para përfundimit të penalltive, trajneri Mancini, pritet të ndëshkohet nga Federata e Arabisë Saudite

Lexo

Presidenti i Federatës Saudite të Futbollit: “Ai ka të drejtë të shpjegojë këndvështrimin e tij dhe më pas do të vendosim”

Çështja Roberto Mancini shpërthen në Arabinë Saudite. Trajneri përfundoi në një stuhi pasi u largua nga fusha para përfundimit të penalltive. Trajneri nga Jesi, i cili menjëherë kërkoi falje, duke pretenduar se mendonte se ndeshja kishte mbaruar, nuk u ndal për të parë penalltinë vendimtare të koreano-jugorit Hëang Hee-chan që eliminoi skuadrën saudite.

“Ne do të diskutojmë me të sepse ajo që ndodhi është e papranueshme – tha presidenti i Federatës Saudite të Futbollit, Yasser Al-Misehal, në një intervistë për transmetuesin saudit SSC – Ai ka të drejtë të shpjegojë këndvështrimin e tij dhe pastaj ne do të vendosim. Teknikisht jemi të kënaqur me paraqitjen në Kupën e Azisë, megjithëse nuk më pëlqen kurrë të humbas”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img