Wednesday, February 21, 2024

UEFA zbulon datat, ja kur e fillojnë aventurën europiane klubet shqiptare

Lexo

Me hyrjen e vitit të ri 2024, UEFA ka zbuluar dhe të gjitha datat e eventeve të saj ku përfshihen Liga e Kampionëve, Liga e Europës, Liga e Konferencës dhe kampionati Europian “Gjermani 2024”.

Më 18 qershor do të hidhet shorti për fazën e parë kualifikuese të turneve europianë, ndërsa një ditë më vonë do të hidhen dhe ato për fazën e dytë, ku klubet shqiptare që do të arrijnë të kualifikohen për Kupat e Europës do të mësojnë kundërshtarët.

Në Europë do të shkojnë gjithsej katër skuadra shqiptare, fituesi i Superiores, që do të marrë pjesë në kualifikueset e Champions-it dhe vendi i dytë, i tretë dhe fituesi i Kupës së Shqipërisë që do të shkojnë në kualifikueset e Ligës së Konferencës.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img