Saturday, February 24, 2024

(Video) Basket Femra-Vllaznia shpartallon Barletin, 88-19. Fitorja e dytë radhazi, kuqeblutë në krye të renditjes, presion kundërshtarëve

Lexo

Vllaznia-Barleti 88-19(21-7, 29-2, 14-6, 24-4)

Dy javë kampionat, dy fitore radhazi për Vllazninë e koshit për femra, e cila kryeson renditjen duke i bërë presion skuadrave pretendente për titull. E para u realizua në transfertë me Teuten e Durrësit dhe e dyta pasditen e së dielës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” përballë Barletit.

Nëse në Durrës, lufta sportive për fitimin e ndeshjes ishte e pranishme deri në fund të takimit, në sfidën ndaj Barletit dominimi i Vllaznisë ishte absolute.

Skuadra kuqeblu e drejtuar nga trajneri Bledar Gjeçaj i fitoi të katër periodat e ndeshjes, duke filluar me të parën ku shifrat ishin 21 me 7 për Vllazninë. Diferenca prej 27 pikësh(29-2) në dhjetë minutat e priodës së dytë krijuan shkëputjen e madhe të skuadrës kuqeblu, e cila e mbyll pjesën e parë me epërsinë 5- me 9, që do të thotë me një diferencë prej 41 pikësh.

Pas kthimit nga dhomat e zhveshjes për pushimin mes dy pjesëve, mysafiret nga Tirana të ekipit Barleti e nisin me veprime të shpejta duke kërkuar të ngushtojnë diferencen e madhe të pikëve në disavantazh.

Por, Vllaznia e dirigjuar nga veterania Ingrid Dashja, duke pasur në krah lojtare të tilla si Reshpja, Bokrina, Kryeziu, etj, nuk toleron dhe fiton edhe periodën e tretë me shifrat 14-6. Duke fituar edhe periodën e katërt me shifrat 24 me 4, Vllaznia e mbyll të gjithë ndeshjen me rezultatin e thellë 88 me 19.

(Video) Vllaznia-Barleti, basket femra 88-19. Pjesa e dytë e plotë, e ndeshjes me transmetim-Veriu Sport

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img