Thursday, April 18, 2024

(Video) Vllaznia Futsal- Fitorja me Partizanin 7-6, trajneri Arben Xhaferi, përgëzon skuadrën kuqeblu dhe premton një Vllazni në Kupat e Europës

Lexo

Për Arben Xhaferin, fitorja me Partizanin 7 me 6, ndeshje e zhvilluar mbrëmjen e së dielës në transfertë, ishte në kohën dhe momentin e duhur, pasi e rikthen Vllazninë sërishmi në pozita pretenduese për pjesëmarrjen në Kupat e Europës.

Për t’u theksuar është se Arben Xhaferi luan dy funksione në ekipin e futsalës shkodrane. Pas largimit të trajnerit Bujar Celufaj, ai ka marrë drejtimin e skuadrës si trajner, ndërkohë që mban në të njëjtën kohë edhe postin e drejtorit sportiv sportiv.

Me këtë fitore ndaj Partizanit Vllaznia është rifitur në garë për zonën Europiane, për të cilën trajneri Xhaferi është optimist se kuqeblutë do të arrijnë ta realizojnë një objektiv të tillë.

(Video) Intervistën e plotë me trajnerin e Vllaznisë, Arben Xhaferi, mund ta ndiqni në kanalin tonë zyrtar, Veriu Sport-YOUTUBE.

Gaspër MARKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img