Thursday, November 30, 2023

Vllaznia-Merkato / Kuqeblutë firmosin me sulmuesin kroat, Ante Aralica

Lexo

Vllaznia vijon të jetë aktive në merkato. Sulmuesi që përflitej prej disa ditësh që do të bëhej pjesë e Vllaznisë tashmë është bërë realitet. Bëhet fjalë për kroatin, Ante Aralica, të cilin e konfirmoi pas ndeshjes me AEL Limassol, edhe sponsori Alban Xhaferi.

“Klubi i Futbollit Vllaznia bën të ditur se ka firmosur me futbollistin Ante Aralica. Sulmuesi 25 vjeçar kroat do të jetë pjesë e klubit tonë për dy sezonet e ardhshme. Ëelcome Ante!”, shkruhet nmë orët e paradites së premte në postimin zyrtar të KF Vllaznia.

Nga sa bëhet e ditur, 25 vjeçari Ante Aralica ka një shtatëlartësi prej 1.90 metra dhe në sezonin e kaluar është aktivizuar në kampionatin rumun me ekipin Hermannstadt të Kategorisë së Parë.

Ndërkohë, në CV-në e tij, citohet se Aralica më herët ka qënë pjesë e kampionatit kroat me ekipet NK Lokomotiva dhe NK Rudes, ndërkohë që është aktivizuar edhe me ekipin Lokomotiv Plovdiv të kampionatit bullgar.

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img