Thursday, July 18, 2024

Vllaznia në ditët përgatitore boshnjake. Mesfushori Amir Kahrimanoviç, i kënaqur me skuadrën, oiptimist për rezultat pozitiv në përballjet europiane me islandezët e Valur

Lexo

Kuqeblutë e Vllaznisë vijojnë ditët përgatitore boshnjake. Ashtu siç është thënë edhe më herët, Vllaznia ka lënë qytetin e Shkodrës dhe është instaluar në kampingun stërvitor në Medjugorje të Bosnjë- Hercegovinës për të zhvilluar atje pjesën më intensive të përgatitjeve për ndeshjet europiane.

Nga sa bëhet e ditur, skuadra i është nënshtruar dy seancave stërvitore në ditë, ndërkohë që gjatë qëndrimit atje, stafi teknik ka planifikuar edhe zhvillimin e 2-3 ndeshjeve miqësore.

Pjesë e këtyre prgatitjeve është edhe mesfushori Amir Kahrimanoviç, futbollist i ardhur këtë sezon futbollistik nga Erzeni i Shijakut i Superiores por që këtë sezon do të luajë në të parën. Në një prononcim dhënë për faqen zyrtare të KF Vllaznia, Kahrimanoviç, shprehet I kënaqur ecurinë e përgatitjeve të kuqebluve, ndërkohë që shprehet optimist edhe për një rezultat pozitiv në përballjet europiane të turit të parë Conferencë League nga Valur të Islandes.

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img