Saturday, April 13, 2024

Vllaznia-Presidenca, premio speciale për të mundur Tiranën. Kuqeblutë mbushin xhepat, shpërblim financiar pas çdo fitoreje në kampionat

Lexo

Fitoret radhazi të Vllaznisë në kampionat janë shoqëruar sistematikisht me shpërblime financiare nga ana e presidences së Klubit të Futbollit Vllaznia. Një gjë e tillë ndodh kryesisht pas ndërrimit të viteve, periudhë e cila është shoqëruar me arritjen e rezultateve pozitive nga ana e skadrës kuqeblu.

Burime pranë klubit shkodran bëjnë me dije për Veriu Sport, se premio e fundit me shifrën prej 10 mijë Eurove ishte ajo e akorduar pas fitores në transfertë me Dinamon, dhe një shifër e tillë mësohet se është akoduar edhe pas fitoreve të tjera të mëparshme.

Krahas të tjerave, mësohet se një skemë e tillë shpërblimesh, e cila nuk është aplikuar më herët nga ana e drejtuesve të klubit është pritur mjaft mirë nga ana e futbollistëve, të cilët ndiehen të vlerësuar për punën që po bëjnë duke u motivuar edhe më shumë për të dhënë më të mirën në fushën e lojës.

Nga të njëjtat burime mësohet, se një skemë e tillë shpërblimi do të aplikohet edhe në përballjen e javës së 26-të, Vllaznia-Tirana me një premio special, shuma e së cilës, si zakonisht pritet të bëhet publike nga ana e presidentit Alban Xhaferi në dhomat e zhveshjes, pak para se skuadra të zbresë në fushën e lojës për ndeshjen e së shtunës ndaj Tiranës në “Loro Boriçi”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img