“Xhentilesa” e drejtuesve të Vllaznisë! E shpallin “non grata”, por e pranojnë Olsid Feratajn, sot në “Loro Boriçi” në sistemin VAR!

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Të pakënaqur për një vendim që arbitri Olsid Ferataj, pati marrë në minutat shtesë të ndeshjes, Partizani-Vllaznia, luajtur në “Elbasan Arena”, kur në pozicionin e sistemit VAR anuloi një gol të rregullt të Vllaznisë, drejtuesit kuqeblu patën reaguar ashpër ndaj këtij arbitri.

Protestat ishin aq të ashpra saqë kuqeblutë kërkuan përjashtimin përjetë të arbitrave Olsid Ferataj dhe Andi Koçi që ishin pjesë e atij vendimi. Por mesa duket FSHF po kërkon këto dy gjyqtar, herë në mënyrë indirekte apo direkte t’i risjell në gjykimin e ndeshjeve ndaj kuqebluve.

E ndërsa Andi Koçi asistent në VAR së bashku me kryesoren Emanuela Rusta u bënë protagonist në anulimin e golit të Malës në ndeshjen e javës së shkuar ndaj Erzenit, në sfidën e sotme tejet delikate, Vllaznia-Kukësi, duket sikur sektori i gjykimit pranë FSHF-së, vazhdon “provokimin” dhe shfrytëzimin në maksimum të “xhentilesës” së drejtuesve kuqeblu duke caktuar në VAR si albitër kryesor Olsid Ferataj, pikërisht gjyqtari që me 31 Mars 2022 anuloi golin e Vllaznisë ndaj Partizanit.

Nga ana tjetër, në Shkodër, e thonë hapur, se një gjykim tendencioz dhe me pasoja për kuqeblutë në ndeshjen e sotme, do t’i vlente shumë, jo vetëm Kukësit, por në të njëjtën kohë edhe Laçit!

Çfarë do ndodhi sot??? Le t’ia lëmë fushës së blertë!

Ndeshja e sotme, Vllanzia-Kukësi, e vlefshme për javën e 20-të të Abissnet Superiore, gjykohet nga Laver Alla(Lushnje) kryesor, Rejdi Avdo(Tiranë), Ilir Tartaraj(Fier) anësor. I katërt është, Orlando Kuka(Tiranë). Në VAR, Olsid Ferataj(Patos), AVAR, Klodian Prenga(Laç).

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -