Friday, June 21, 2024

400 gola për Kristiano Ronaldon pas moshës 30 vjeçare. Ylli portugez nuk njeh moshë, në superformë edhe tani në moshën 38 vjeçare

Lexo

Kristiano Ronaldo ka në llogari plot 400 gola që prej momentit që u kthye në një 30-vjeçar. Këtë statitikë të re ylli portugez e vendosi pak orë më parë në “Saudi Pro League”, ku shënoi njërin nga dy golat të cilët ndihmuan Al-Nasr të mposhte Al-Khalej.

Për 38-vjeçarin rrjeta ishte e 12-ta sezonale dhe i lejon që të prijë listën e golashënuesve në Arabi. Me këtë fitore Al-Nasr gjendet në vendin e dytë, plot katër pikë pas Al-Hilal.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img