Monday, May 20, 2024

Abissnet Superiore-Java e 30-të luhet në dy ditë. Spikat dueli, Partizani-Vllaznia

Lexo

Superiorja do të luajë me 7 dhe 8 prill ndeshjet e vlefshme për javën e 30-të. Gjithçka është e hapur, si për “Final-Four” dhe për mbijetesën. Të gjitha janë ndeshje përcaktuese për fatet e skuadrave përkatëse, por mes tyre, dueli që spikat më tepër është ai në mes Partizanit dhe Vllaznisë, dy skuadra rivale në historinë e futbollit shqiptar që aktualisht mbajnë vendin e dytë dhe të tretë në renditje.

Kjo javë nis të dielën me sfidën mes Kukësit me Dinamos. Po në të njëjtën ditë, Teuta pret Laçin dhe Partizani Vllazninë.

Të hënën e 8 prillit, Erzeni pret Egnatian në stadiumin e këtyre të fundit. Skënderbeu-Tirana është sfida që mbyll javën,ku shpresat e të dyja skuadrave qëndrojnë te “Final-Four”.

Të dielën

Kukësi-Dinamo(15:00)

Teuta-Laçi(18:00)

Partizani-Vllaznia(20:00)

Të hënën

Erzeni-Egnatia(15:00)

Skënderbeu-Tirana(18:00)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img