Thursday, November 30, 2023

Abissnet superiore luhet në tre ditë. Partizani-Vllaznia, të hënën, ora 18:00

Lexo

Nuk ka pushim mpër kategorinë Superiore të futbollit shqiptar, pasi nga mesjava e ndeshjeve të javës së 11-të, nis menjëherë gara për javën e 12-të, ndeshjet e së cilës nisin të shtunën dhe përfundojnë të hënën.

Ndonëse më herët ishin publikuar orare të ndryshme për zhvillimin e ndeshjeve, vendimi më i fundmit i dalë nga zyrat e FSHF-së bën të ditur se për shkak të motit të keq që është parashikuar në fundjavë në vendin tone, Departamenti i Garave në FSHF do të ketë një ndryshim në oraret e ndeshjeve të kampionateve kombëtare. Sipas këtij vendimi, të gjitha ndeshjet që janë programuar për t’u luajtur në orën14:00 në kampionatet “Abissnet Superiore”, Kategoria e Parë dhe Kategoria e Dytë, do të nisin 30 minuta më herët.

Që do të thotë se në kategorinë Superiore, ky vendim prek vetem çiftin Kukësi-Dinamo, që nga ora 14:00 e planifikuar më herët, ndeshja do të nis në orën 13:30. Ndërkohë, që të gjitha ndeshjet e tjera të kategorisë Superiore që janë planifikuar në oraret që luhet me drita, mes të cilave edhe ajo, Partizani-Vllaznia që ishte caktuar ora 18:00 e së hënës së ardhshme, qëndrojnë në fuqi.

Sipas kalendarit, takimi i parë i kësaj jave është ai Erzeni-Egnatia, që luhet të shtunën në orën 17:00, për të vijuar me dy përballjet e orës 17:00 të ditës së dielë, Skënderbeu-Tirana dhe Teuta-Laçi, ndërkohë që dueli i së hënës së orës 18:00, Partizani-Vllaznia, mbyll javën e 12-të të Abissnet Superiore.

Kalendari i ndeshjeve të javës së 12-të të Abissnet Superiore

Të shtunën, 4 shtator 2023

Erzeni-Egnatia ora 17:00

Të dielën, 5 shtator

Kukësi-Dinamo ora 14:00
Skënderbeu-Tirana ora 17:00
Teuta-Laçi ora 17:00

Të hënën, 6 shtator 2023

Partizani-Vllaznia ora 18:00

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img