Saturday, July 20, 2024

Abissnet Superiore-Sot 3 duelet e para të javës së 29-të. Përballje interesante, skuadrat e “Final 4” presin ato të mbijeteses: Vllaznia-Erzeni, Egnatia-Kukësi, Tirana-Teuta

Lexo

Pushimi në mund ta themi këtu, sepse skuadrat kanë qënë në aktivitet të plotë stërvitor mbyllet me sot për Superioren, sepse pas kombëtares, nisin emocionet e garës së fazës së katërt.

Dhe, është interesante se tre duelet e sotme të javës së 29-të ballafaqojnë tre skuadra të zonës “Final 4” me tre të tjera që luajnë për mbijetese. Ato nisin me takimin e parë  Egnatia-Kukësi, ndeshje që luhet në orën 15:00 në stadiumin “Arena Egnatia” të Rrogozhinës.

Ndërkohë, dy takimet e tjera do të luhen në orën 19:00. Në “Loro Boriçi” Vllaznia do të përballet me Erzenin, ndërsa në stadiumin “Air Albania” do të luhet ndeshja, Tirana – Teuta.

Java e 29-të e kampionatit “Abissnet Superiore” do të mbyllet të shtunën me dy ndeshjet e fundit. Takimi i parë i ditës së shtunën do të jetë Laçi – Partizani, që do të luhet në ora 15:00 në stadiumin e Laçit. Ndërsa takimi i fundit, Dinamo City – Skënderbeu do të zhvillohet në “Niko Dovana” në ora 18:00.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img