Apolonia dhe Burreli ndajnë nga një pikë

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

Ndeshja e vlefshme për Kategorinë e Parë, Burreli-Apolonia u ndanë në barazim 1-1. Në fakt, vendasit ishin shumë pranë triumfit pasi kishin kaluar të parët në avantazh me anë të Stanës në minutën e 69-të.

Por, miqtë nuk u dorëzuan dhe dy minuta para se të mbyllej ndeshja, gjetën rrugën e rrjetës me anë të sulmuesit Eljo Gjata. Në fund, fierakët mund edhe të kënaqen me një pikë duke parë si shkoi ndeshje teksa sërish mbeten në zonën e ftohtë të klasifikimit pasi renditen të 10-tët me nëntë pikë, ndërsa nga ana tjetër, Burreli është në vend të nëntë me 10 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -