Monday, May 20, 2024

Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit. Kontrata zgjatet edhe për një vit tjetër

Lexo

Tre muaj më parë deklaroi largimin nga katalanasit në fund të sezonit

Xavi do të qëndrojë në pankinën e Barcelonës. Është lajmi i ditës në Spanjë, duke mbërritur në fund të një dite bisedimesh intensive mes trajnerit, drejtorit sportiv Deco dhe presidentit Laporta.

Vetë Xavi ditët e fundit kishte shprehur synimin për të vazhduar aventurën e tij, ndaj duke u tërhequr nga zgjedhja e shpallur disa javë më parë, klubi katalanas vendosi të takohej sot për të sqaruar dhe përvijuar strategjitë e ardhshme. Pak orë më parë në qendrën sportive Gamper u zhvillua takimi mes trajnerit dhe drejtorit sportiv Deco. Një takim që zgjati rreth një orë e një çerek, më pas të dy janë përshëndetur dhe u larguan nga Ciutat Deportiva, për një tjetër takim në shtëpinë e presidentit Joan Laporta.

Pikërisht aty u luajt ndeshja vendimtare: në pritje të tyre, përveç numrit një të klubit blaugrana, ishte edhe Rafa Yuste, krahu i djathtë i Laportës. Në fund mbërriti tymi i bardhë: Xavi do të respektojë kontratën dhe do të qëndrojë deri në qershor 2025, nesër Laporta do të shpjegojë në një konferencë gjithçka që ka ndodhur në këto ditët e fundit.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img