Thursday, July 18, 2024

VeriuSport

Java e parë e Superiores, Vllaznia-Apolonia, ora 16.45 në “Loro Boriçi”

Ndërkohë që Kupa e Shqipërisë ka përcaktuar kalendarin dhe oraret e ndeshjeve të turit të parë, ku çifti Vllaznia-Devolli do të luhet në oren 13.30 të së dieles, Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar edhe oraret e ndeshjeve të...

Fundjavë pa futboll në Maqedoninë e Veriut, Covid-19 bllokon kampionatin e futbollit

Rëndimi i situatës Covid-19 në shtetin fqinjë të Maqedonisë së Veriut duke shtuar së tepërmi numrin e rasteve me test pozitiv ka detyruar autoritetet vendase që të marrin masat e duhura për mbrojtjen e komunitetit vendas. Kështu, nga sa...

Futboll-Kategoria e dytë-Admir Mehja në krye të velipojakëve të Ades

Në klubin e futbollit Ada ka lëvizje në pankinë. Ndonëse më herët në media ishte përfolur Kujtim Shaba si alternative për të marë drejtimin e Ades së Velipojës, vendimi më i fundit i presidenti velipojak Afred Pjetri është që...

Futbolli kategoria e parë-Veleçiku në Kupë përballë Bylisit

Vendimi për fillimin e aktivitetit futbollistik të sezonit 2020-2021 është pritur mjaft mirë edhe në Malësi të Madhe. Përfaqësuesja e kësaj zone, Veleçiku i Koplikut si pjesë e skuadrave të kategorisë së parë ka kohë që përgatitet intensivisht nën...

Futboll-Kupa të dielën, Superiorja, Kategoria e parë dhe e dytë starton të mërkurën e ardhshme

Mbyllja e bojkotit të Liges Profesioniste i ka dhënë frymëmarrje të gjitha kategorive të futbollit shqiptar. Në njoftimet e para të dala nga institucioni i futbollit shqiptar, fillimisht u tha se kategoria e parë, e dytë dhe moshat do...

FSHV kërcënon t’i bashkohet kampionatit kosovar

Volejbolli shqiptar, ashtu si edhe skuadrat e tjera të lojrave me dorë vazhdon të jetë i penalizuar nga Ministria e Shëndetësisë për shkak të Covid-19 duke mos u lejuar në luajtjen e kampionatit kombëtar në Shqipëri. Situata në fjalë...

51 ditë bojkot, futbolli kthehet në fundjavë për të gjitha kategoritë

Më në fund vjen lajmi i mirëpritur, futbolli shqiptar rikthehet këtë javë në fushën e lojës. Palët duket se kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të mbyllur bojkotin që zgjati plot 51 ditë. Liga profesioniste këmbënguli për plotësimin e...

Basketbolli meshkuj akoma pushim, por dyshja Lekndreaj-Hamati shpreson në startin e kampionatit

Ashtu si edhe ekipet e tjera të lojrave me dorë, edhe basketbollistët meshkuj të Vllaznisë vazhdojnë të vuajnë mungesën e ndeshjeve të kampionatit. Situata e Pandemisë Globale COVID-19 ka bërë që strukturat shtetërore të mos japin lejen e duhur...

Liga e Kampioneve të Europëes, luhen ndeshjet e dyta, Juventusi mundet në shtëpi nga Barcelona 0-2

Në ndeshjet e dyta të Ligs së Kampioneve të Europës, ajo që ka spikatur më shumë ka qënë humbja në shtëpi e juventinëve. Sfida Juventus-Barcelona e luajtur në “Allianz Stadium” përfundoi me rezultatin 0 me 2 në favor të...

Kuqeblutë vazhdojnë të vuajnë për golin. Vllaznia fiton miqësoren ndaj Kastriotit me autogolin e krutanëve në porten e tyre

Vllaznia vazhdon të vuajë në gjetjen e golit. Miqësorja e luajtur pasditen e së mërkures në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës është mbyllur me fitoren e Vllaznisë me rezultatin 0 me 1. Ajo që të shqetëson është se...

About Me

13356 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News