VeriuSport

Superiore-Mbyllet java e 18-të, Kukësi mundet nga Kastrioti 0-1 në “Loro Boriçi”

Me sfidën, Kukësi-Kastrioti, takim ky i luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës është mbyllur java e 18-të e kategorisë Superiore të futbollit shqiptar. Përballja në fjalë duhej të luhej në Elbasan, por nisur nga dëmtimi...

Intervista-Fitoi në transfertë me Veleçikun 0-4, trajneri i Burrelit Samuel Nikaj, optimist për kalimin e matjanëve në Superiore

Burreli i këtij sezoni futbollistik është padyshim surpriza më e bukur e Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë. Ka bërë mjaft mirë në fazën e parë, teksa ka dhuruar spektakël në përballjet direkte me rivalet që synojnë Superioren. Me...

Superiore Futboll Moshat-Vllaznia U-19 mund Tinanen 3- 1 dhe rimerr kreun e vetme pas humbjes së Shënkollit me Laçin 4-2

Në Shkodër, sot ka pasur dy përballje të klasikes së futbollit shqiptar, Vllaznia-Tirana. Bëhet fjalë për futbollin e moshave-kategoria Superiore U-17 dhe U-19, takime këto të luajtuara mesditën e sotme në fushën sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës. Më herët...

Intervista- Humbi me Burrelin, trajneri koplikas Ardi Rrustemaj pranon diferencen me kundërshtarin, por premton mbijetese për Veleçikun

Veleçiku e ka nisur me humbje fazën e dytë të Kampionatit kombëtar të futbollit për kategorinë e parë, teksa është mundur në shtëpi nga Burreli me rezultatin 0 me 4. Në prononcimin e dhënë për Veriu Sport menjëherë pas...

Superiore Futboll Moshat-Tjetër humbje e Vllaznisë U-17, e mund Tirana në “Reshit Rusi” 1-4

Kategoria Superiore e futbollit të moshave ka luajtur sot ndeshjet e javës së dytë të fazës së dytë të Kampionatit Kombëtar. Vllaznia U-17 e drejtuar nga trajneri Brikeno Bizi ishte pritëse në fushën e saj përballë Tiranës. Ndeshja e...

Futboll Kategoria e Dytë-Java e 9-të, Ada mund Internacional 2 me 1, shënojnë Roland Shkreli dhe Sajdi Guri

Ashtu si kategoria e parë, edhe ajo e së dytës ka startuar këtë fundjavë me ndeshjet e para të Kampionatit Kombëtar të vitit 2021. Ballafaqimet e sotme ishin në kuadrin  javës së nëntë, e cila korespondon edhe me javën...

Superiore-Java e 18-të-Luhen edhe tre ndeshje të tjera, fitojnë Partizani, Teuta dhe Tirana

Pas takimit të së premtes, Vllaznia-Laçi, që u fitua nga laçjanët me rezultatin 1 me 2, sot u luajtën edhe 3 ndeshje të tjera të Superiores së futbollit shqiptar. Bylis-Partizani dhe Tirana-Skenderbeu në 13.30, dhe Teuta-Apolonia në 16.45. Në...

Futboll Kategoria e parë-Luhet java e 10-të, shpërthen Burreli, mund Veleçikun në transfertë 0-4

Pas një pauze të gjatë, ku si rezultat i kushteve të vështira të motit, FSHF e shtyu dy herë startin e kampionatit, kategoria e parë e futbollit shqiptar ka filluar sot me luajtjen e disa ndeshjeve, ndërkohë që tjerat...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekoron 5 sportistët shkodranë, Guraziu, Zaganjori, Mlloja, Lagja, Kuçi

Pesë sportistë shkodranë, Filip Guraziu, Astrit Zaganjori, Arben Mlloja, Artur Lagja, Jetmir Kuçi, të dalluar në vite me ekipet e Vllaznisë dhe më gjërë, morën vlerësimet e duhura nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ceremonia zyrtare e dekorimit të...

Analiza – “Mungon goli apo mungon sulmuesi i golit?!” Post Vllaznia-Laçi, opinion nga ish futbollisti shkodran , Fatmir Lugji

Humbja e Vllaznisë me Laçin dhe dy barazimet  janë paralajmërim serioz  për rrugëtimin e kryesueses të superliges shqiptare për titull kampion. Edhe pse jemi në gjysmen e rrugës të garës futbollistike Vllaznia kryeson bindshëm kampionatin shqiptar me plot 7...

About Me

3541 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News