VeriuSport

Boks- Kombëtarja e boksit U-18 në Budva për Kampionatin Europian

Shtatë boksierë të ekipit Kombëtar të Boksit për kategorinë e moshës U-18 do të konkurojnë në Kampionatin Europian të kësaj grupmoshe, ndeshjet e të cilit janë planifikuar të zhvillohen në Budva të Malit të Zi. Trajnerët e përfaqësueses, Lazarin...

Prag zgjedhjet në FSHP, kreu aktual i federatës Masllavica jep dorëheqjen nga gara për president

Më 14 nëntor pritet të mblidhet Asamblea Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Konkretisht, njoftimet pranë strukturave përkatëse të asamblesë bëjnë të ditur se do të votohet për presidentin e ri të kësaj Federate si dhe të Këshillit Drejtues....

Eliminimi në Kupë, Tirana shkarkon trajnerin Egbo

Trajneri Emanuel Egbo nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Paraqitja e dobët në fushën e lojës në ndeshjen e sotme përballë Korabit të Peshkopisë ku në limit të kohës shtesë, bardheblutë pësuan gol duke u eleminuar kështu...

Kupa e Shqipërisë-Turi i dytë, befasojnë Korabi dhe Dinamo, eleminojnë Tiranën dhe Bylisin

Kupa e Shqipërisë në futboll është rikthyer të enjten me ndeshjet teke të turit të dytë. Një tur ky, i cili sidomos me sfidat e grupit A është shoqëruar me surpriza jo të pakta teksa dy skuadrat e kategorisë...

Elbasani me 0 pikë, 0 gola në kampionat, por tek Vllaznia po e studiojnë me video

Vllaznia ka qënë shumë me fat në shortin e Kupës së Shqipërisë. Në turin e parë, përpos asaj që u ndesh me një ekip të kategorisë së parë si Devolli, përballja me vetem një takim kualifikimi u luajt në...

Lajm i keq për kombëtaren Shpresa. Trajneri Alban Bushi pozitiv, në ndeshjet kundër Kosovës dhe Anglisë drejton Mustedanagiç

Për kombëtaren Shpresa U-21, e cila është në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme, ato kundër Kosovës dhe Anglisë, që të dyja në transfertë, përkatësisht në datat 13 nëntor dhe 17 nentor, vjen një lajm aspak i mirë. Gjatë...

Jashtë fushe … Vëllazërorja Shqipëri-Kosovë, mbresat e gazetarit të mirënjohur sportiv, Defrim Methasani ….. postime në FB

Defrim MethasaniShqipëri-Kosovë ka nisur... Sonte në Tiranë mikpritje kolegëve vëllezër të RTK, ndërsa të mërkurën në "Elbasan Arena" sfida vëllazërore në futboll. Jemi një!— me Edmond Thaçi dhe 4 të tjerëDefrim MethasaniNjë fotografi, sa miliona fjalë. Ndërsa këndohej hymni ynë kombëtar në startin...

Golat e shkodranit Balaj dhe Uzunit i japin Shqipërisë fitoren në miqësoren me Kosovën

SHQIPËRI – KOSOVË 2-1(Shënues: Balaj 31′, Uzuni 64′ / Muriqi 85′)E mërkurë, 11 nëntor 2020, ora 16.00, stadiumi “Elbasan Arena”Përballja miqësore në mes kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës e luajtur pasditen e sotme në “Elbasan Arena” ka...

Superliga e moshave U-19 grupi A, barazime në derbin verior Vllaznia-Shënkolli dhe Shkodra-Shkëndija D

Përballja më interesante e javës së dytë të Superligës së moshave në futbolll ka rezervuar duelin e derbit verior. Në Shkodër, për javën e dytë të Supërligës së moshave kanë qënë dy derbi verior Vllaznia-Shënkolli, ai U-17 dhe U-19....

About Me

3020 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News