Wednesday, February 21, 2024

Barazimi në ‘Kukësi Arena’ nuk kënaq asnjërën nga skuadrat

Lexo

Kukësi 0-0 Teuta

Sfida mes Kukësit dhe Teutës ka përfunduar barazim duke kanë ndarë nga një pikë mes tyre në “Kukësi Arena”. Një pikë nuk kënaq asnjë nga dy skuadrat që luftojnë për t’u larguar nga zona e ftohtë dhe synojnë të afrohen me ekipet që luftojnë për Europën.

Një ndeshje që pritej të zhvillohej me emocione të mëdha. Edhe pse Kukësi ishte më kërkues dhe me raste më të pastra, nuk arriti t’i konkretizonte si duhet. Durrsakët kërkuan të afroheshin me portën nga krahu tjetër, por pa rezultat

Pas kësaj ndeshje, Kukësi mbetet në vendin e 8-të që dërgon në Play Out, me 37 pikë, ndërsa Teuta në vendin e 6-të me 39 pikë, është ende në zonën e rrezikut dhe humb mundësinë për t’iu afruar më shumë Europës.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img