Basketboll Meshkuj Superiore Java e pestë-Klasikja Tirana-Vllaznia, të mërkurën ora 17.00 në “Farie Hoti”

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Klasikja Tirana-Vllaznia nuk është rëndom vetëm në futboll. Përballja mes këtyre dy klubeve, më të vjetrit në historinë e sportit shqiptar pritet me shumë interes në të gjitha konkurimet sportive. Këtë mesjavë është radha e basketbollit të sjellë emocionet e klasikes Tirana-Vllaznia në Superligën e basketbollit për meshkuj.

Kuqeblutë e blinduar me një kontigjent të bollshëm amerikan vijnë në këtë ndeshje me bilancin, 2 fitore dhe 2 humbje. Fitorja e fundit ishte në shtëpi duke mundur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” Partizanin me rezultatin 80 me 58.

Ndërkohë, në këtë përballje rivalësh pritet një ndeshje e fortë, me vendasit që kërkojnë patjetër fitoren, dhe me një Vllazni, që pas kolaudimit të 4 javëve të para, tashmë është momenti i së vërtetës realisht forcën e kësaj skuadre, të cilën presidenti Alban Xhaferi e ka ndërtuar për kampione.

Sfida në fjalë, Tirana-Vllaznia në basketboll për meshkuj luhet të mërkurën e 17 marsit në sallën sportive, “Farie Hoti” të kryeqytetit duke filluar nga ora 17.00

Krahas klasikes Tirana-Vllaznia, po për javën e pestë luhen edhe ndeshjet e tjera. Derbi durrsak, Teuta-Goga Basket që luhet në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit, ora 18.00, dhe Eagles-Partizani, ora 18.00 në pallatin e sportit “Asllan Rusi” të kryeqytetit.

Sa i përket, Kampionatit Kombëtar të Basketbollit për femra, për javën e pestë, Vllaznia pret të mërkurën në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, Elbasanin, takim që starton në orën 15.00

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -