Wednesday, February 28, 2024

Bekenbauer në ekipin e ëndrrave, ja 11 më të mirët

Lexo

Revista “France Football” hartoi formacionin ideal të të gjitha kohërave në vitin 2020: nga Jashin te Cristiano Ronaldo.

Në vitin 2020 revista franceze “France Football” vendosi të mos dhurojë Topin e Artë, por përfshiu 140 gazetarë nga e gjithë bota në zgjedhjen e ekipit më të mirë të të gjitha kohërave. Këtu është formacioni: Yashin; Cafu, Beckenbauer, Maldini; Matthaus, Xavi, Maradona, Pelè; Messi, Cristiano Ronaldo, Ronaldo. Trajneri Alex Ferguson.

Cili është formacioni më i mirë ndonjëherë? Revista France Football u përpoq të jepte një përgjigje dhe zgjodhi lojtarët për t’u përfshirë në ekipin më të fortë të futbollit të të gjitha kohërave. Mes emrave të shkëlqyer dhe përjashtimeve të mëdha sigurisht që nuk munguan polemikat.

Si qendërmbrojtës një vend në podium i takoi Franz Beckenbauer, i cili fitoi duelin me Franco Baresi, Cannavaro, Passarella, Bobby Moore, Sergio Ramos.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img