Wednesday, June 19, 2024

Boks- Kombëtarja e boksit U-18 në Budva për Kampionatin Europian

Lexo

Shtatë boksierë të ekipit Kombëtar të Boksit për kategorinë e moshës U-18 do të konkurojnë në Kampionatin Europian të kësaj grupmoshe, ndeshjet e të cilit janë planifikuar të zhvillohen në Budva të Malit të Zi. Trajnerët e përfaqësueses, Lazarin Vila dhe Enton Kikrri kanë përzgjedhur të jenë e formacionit Kristjan Koqo, Orgito Llaha, Ergys Toci, Besjor Gjetaj, Santiago Selimaj, Arlind Cera, Arbi Haxhiu. Kombëtarja e jonë kuqezi e boksit shqiptar ka mbërritur mbrëmjen e së enjtes në qytetin malazes Budva, ndërkohë që neser pritet që ekipet pjesëmarrëse të njihen me shortin e këtij europiani. Pjesë e Kampionatit Europian të boksit U-18 që starton me datë 13 është edhe kombëtarja e Kosovës me trajner  Shefki Bogujevci që do të boksojë me tre boksierë,  Luar Aliu, Qlirim Berisha, Remzo Mustafiç.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img