Boks- Kombëtarja e boksit U-18 në Budva për Kampionatin Europian

Lexo

Futbolli shqiptar në zi. Ndahet nga jeta në moshën 94-vjeçare, ish portjeri i famshëm, Sulejman Maliqati

Futbolli shqiptar është në zi. Sulejman Maliqati, një nga portjerët më të famshëm të historisë së futbollit shqiptar, ka...

“UEFA Youth League”, Apolonia U-19 eleminon Astanën dhe kualifikohet në turin e dytë ku e pret Hajduku i Splitit

Apolonia-Astana(Kazakistan) 3-1 (Shënues: Maksuti 14′, 60′, Kurti 72′ / Zhubamekov 77′)19 vjeçarët e Apolonisë së Fierit, kampionë të Shqipërisë...

Shtatë boksierë të ekipit Kombëtar të Boksit për kategorinë e moshës U-18 do të konkurojnë në Kampionatin Europian të kësaj grupmoshe, ndeshjet e të cilit janë planifikuar të zhvillohen në Budva të Malit të Zi. Trajnerët e përfaqësueses, Lazarin Vila dhe Enton Kikrri kanë përzgjedhur të jenë e formacionit Kristjan Koqo, Orgito Llaha, Ergys Toci, Besjor Gjetaj, Santiago Selimaj, Arlind Cera, Arbi Haxhiu. Kombëtarja e jonë kuqezi e boksit shqiptar ka mbërritur mbrëmjen e së enjtes në qytetin malazes Budva, ndërkohë që neser pritet që ekipet pjesëmarrëse të njihen me shortin e këtij europiani. Pjesë e Kampionatit Europian të boksit U-18 që starton me datë 13 është edhe kombëtarja e Kosovës me trajner  Shefki Bogujevci që do të boksojë me tre boksierë,  Luar Aliu, Qlirim Berisha, Remzo Mustafiç.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -