Prag zgjedhjet në FSHP, kreu aktual i federatës Masllavica jep dorëheqjen nga gara për president

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko...

Më 14 nëntor pritet të mblidhet Asamblea Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Konkretisht, njoftimet pranë strukturave përkatëse të asamblesë bëjnë të ditur se do të votohet për presidentin e ri të kësaj Federate si dhe të Këshillit Drejtues. Komisioni i Seleksionit të Kandidaturave pasi shqyrtoi të gjithë emrat e paraqitur ka miratuar kandidaturën e Eglantina Çunit, trajneres së ekipit të peshëngritjes Elbasani për femra dhe atë të presidentit aktual, Theodhori Masllavica, ndërsa ka skualifikuar kandidaturën e ish-presidentit Elez Gjozaj, pasi konstatoi se ai nuk ishte një kandidaturë në përputhje me kriteret statutore.

Por, çuditërisht, dy dy ditë përpara punimeve të kësaj asambleje zgjedhore presidenti aktual i FSHP-së Theodhor Masllavica ka dhënë dorëheqjen duke u tërhequr nga gara për president të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes.

“Të Nderuar Miq, Sportistë dhe bashkëpunëtorë. Në cilësinë e Presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, dua tju njoftoj se për arsye personale jap dorëheqjen nga pozicioni i Presidentit dhe kandidatura ime për pozicionin e Presidentit në zgjedhjet e dt. 14.11.2020. Këtë dorëheqje e jap në mënyrë të parevokueshme. Dëshiroj të falenderoj të gjithë mbështetësit dhe bashkëpunëtorët e mi për të cilët kam një vlerësim maksimal dhe besoj se do tia dalin në çdo arritje sportive. Me Respekt, Theodhor Masllavica”, citohet në mesazhin që njëshi i shtangës shqiptare Masllavica përcjellë për publikun. Nga sa bëhet e ditur,  zgjedhjet e 14 nëntorit do të zhvillohen duke pasur në garë për president vetëm një kandiaturë, dhe ajo është trajnerja e peshëngritjes së Elbasanit, Eglantina Çuni.

Sa i përket garës për anëtar të Këshillit Drejtues, mes 11 kandidaturave,  Komisioni i Seleksionit të Kandidaturave ka miratuar emrat e Arben Qafës, Baftjar Abazajt, Erjon Kanxherit, Flamur Isufit, Gerti Karinës, Hektor Shaqirit, Klevis Kasos, Odise Moçkës dhe Tatjana Marashit, ndërkohë që ka skualifikuar kandidaturat e Asim Belinovit dhe Kreshnik Lekës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -