Boks/Turneu Ndërkombëtar “Memorial Vllaznia 2022-Nihuni me fituesit e Ditës së Parë

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Turneu i 18-të Ndërkombëtar i Boksit “Memorial Vllaznia 2022” ka startuar pasditen e së premtes me takimet eleminatore të ditës së parë. Përfaqësuesit e ekipeve: Kosova, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia dhe Shqipëria janë ngjitur në ringub e pallatit të sportit, “Qazim Dervishi” të Shkodrës duke u ballafaquar në tetë duele.

Krahas Presidentit të Federatës Shqiptare të Boksit, Florian Kalivopulli, dhe autoriteteve të tjera të sportit të boksit nga Shqipëria dhe Kosova, takimet e ditës së parë të Turneut ndërkombëtar të Boksit i ka ndjekur prej së afërmi edhe kryetari i ri i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahija.

Rezultatet teknike të dueleve në ditën e parë të Turneut janë këto:

  1. Pesha 57 kg. Mauro Cani(Albania)-Javier Diaz(Bullgari), fiton Diaz
  2. Pesha 57 kg. Kristian Koço(Albania)-Lorent Murati(Kosovë), fiton Murati
  3. 80 kg. Arjon Kajoshi(Albania)-Kristian Nikolov(Bullgari), fiton Kajoshi
  4. 80 kg. Altin Shala(Kosovë)-Ali Azemi(Maqedonia Veriut), fiton Azemi
  5. 86 kg. Petar Lijeseviç(Mali Zi)-Remzo Mustafiç(Kosovë), fiton Lijeseviç
  6. 86 kg. Milorad Puriç(Mali Zi)-BesaR Sulaj(Albania), fiton Puriç
  7. 92 kg+Mehmet Hodo(Albania)-Jordan herkondez(Bullgari), fiton Hodo
  8. 92 kg +Geljan Rojku(Albania)-Dimitrije Miliç(Mali Zi), fiton Rojku

Në mbyllje të ditës së parë,  kryegjyqtar i aktivitetit, Baftjar Abazi, ndërsa vlerësoi cilësinë e ndeshjeve në ring, komplimento edhe anën organizative të aktivitetit.

Turneu Ndërkombëtar i Boksit, “Vllaznia 2022” vijon paraditen e së shtunës me ditën e dytë, ditë kjo që do të ballafaqojë në ring boksierët më të mirë finalist të çdo peshe ku do të përcaktohen edhe kampionët individual si dhe klasifikimin ekipor.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -