Budva-Europiani i boksit U-18, Shqipëria mëson shortin

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Kombëtarja kuqezi e boksit shqiptar U-18, e cila ka mbërrritur që mbrëmë në qytetin malazez, Budva, aty ku të shtunën starton Kampionati Europian i boksit për këtë grupmoshe, ka mësuar kundërshtarët që boksierët tanë do  të kenë përballë në ballafaqimet e para. Sipas informacionit të marrë nga trajnerët e përfaqësueses kuqezi, Lazarin Vila dhe Enton Kikrri, ndeshjet e para të boksierëve shqiptarë do të jenë me datë 15 nëntor në orën 14.00. Startin për kombëtaren kuqezi do ta ketë Orgito Llaha i peshës deri në 60 kg, i cili do ketë përballë boksierin nga Mali i Zi, Luka Gaçeviç. Më pas, për ngjyrat e kombëtares shqiptare në ring do të jetë, Santiago Selimaj konkurues në peshen deri në 75 kg, duke pasur përballë boksierin nga Maqedonia e Veriut, Ajhan Ozmen. Po në këtë ditë nga delegacioni shqiptar do të ngjitet në ring boksieri i peshës deri në 81 kg, Arlind Cera që do ketë përballë boksierin nga Rumania, Lura Cureleac. Sipas planifikimit të organizatorëve të aktivitetit, ndeshjet e mësipërme fillojnë në orën 14.00, ndërkohë që pjesa tjetër e ndeshjeve të kësaj dite do të jetë në orën 18.00. Në këtë hark kohor, për Shqipërinë do të boksojnë Besjor Gjetaj i peshës deri në 69 kg duke patur përballë boksierin nga Serbia, Strahinja Kartabegoviç, për të vijuar me boksierët e tjerë, Kristjan Koqo, Ergys Toci dhe Arbi Haxhiu, të cilët do të përballen me kundërshtarët e peshave të tyre nga Moldavia, Lituania dhe Armenia.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -