Kategoria e Parë

FSHF-Starton edhe Kategoria e Parë, derbi verior, Tërbuni-Burreli, barazim 0-0

Pas Kategorisë Superiore të premten, edhe niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që njihet si Kategoria e Parë, ka ngritur të shtunën siparin e tij, me takimet e javës së parë, që janë luajtur të gjitha pasdite....

Kategoria e Parë me skemë të re këtë sezon futbollistik-16 skuadra me dy faza vajtje-ardhje

16 skuadra në një grup me sistem vajtje-ardhje, ja kalendari i javës së parëMë datë 11 shtator, do të nisë edicioni i ri i Kategorisë së Parë. Ndryshe nga sezonet e kaluara, skema me atë ndarjen gjeogrike me tre...

Merkato-Mesfushori shkodran, Anderson Filipi, firmos për Tërbunin e Pukës

Shkodra dhe Puka, ose më konkretisht në prizmin sportiv, Vllaznia dhe Tërbuni kanë bashkëpunuar vazhdimisht në fushën e sportit. Kanë qënë të shumtë emrat që kanë luajtur për skuadrën e Tërbunit të Pukës, por edhe e kanë drejtuar në...

Futboll- Kategoria e Parë/Garimi në një grup, lëvizjet e shumta në merkato për futbollistë dhe trajnerë paralajmërojnë një garë interesante për kreun dhe fundin...

16 ekipet e nivelit të dytë të kampionatit, me rikonfirmime, rikthime, por edhe risiNiveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që njihet si Kategoria e Parë, do të rikthehet këtë sezon, pas shumë vitesh tek formati me një...

(Intervista) Kryebashkiaku matjan Agron Malaj premton një Burrel pretendent për kalimin në Superiore edhe për sezonin e ri futbollistik 2021-2022

Miqësorja, Vllaznia-Burreli e luajtur të premten e kaluar në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës përfundoi me fitoren e kuqebluve me rezultatin 2 me 1.  Por, për hirë të së vertetës, me atë çfar u pa në fushën...

Zyrtare-KF Tërbuni konfirmon trajnerin Elvin Beqiri në krye të pukjanëve të kategorisë së parë

E paralajmëroi më herët Veriu Sport, ndërkohë që nuk vonoi dhe pak minuta më parë, është Klub Futbolli Tërbuni Pukë që e konfirmon zyrtarisht lajmin për emërimin e shkodranit Elvin Beqiri si trajner të Tërbunit.ZyrtareKlub Futboll TËRBUNI PUKË dëshiron...

Latest News

- Advertisement -