Thursday, May 30, 2024

Champions League: Sot mësohen dy gjysmëfinalistet e para

Lexo

Champions League rikthehet në skenë mbrëmjen e sotme me dy supersfida që premtojnë spektakël. Luhen ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të kompeticionit më të rëndësishëm evropian për klube dhe sot do të mësohen dy skuadrat e para që kualifikohen në gjysmëfinale.

Pas suksesit 3-2 në ndeshjen e parë në Paris, Barcelona kërkon një tjetër rezultat pozitiv përballë PSG-së që të kualifikohet mes 4 më të mirave të Ligës së Kampioneve. Francezët synojnë përmbysjen e madhe në “Camp Nou”, që të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në Champions.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Koundé, Ronald Araújo, Cubarsí, João Cancelo; De Jong, Gündoğan, Pedri; Yamal, Lewandowski, Raphinha

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Hernández, Mendes; Zaïre-Emery, Vitinha, Ruiz; Dembélé, Mbappé, Barcola

Sfida tjetër e mbrëmjes luhet në Gjermani, aty ku Borussia Dortmund synon të përmbysë humbjen 2-1 të ndeshjes së parë, duke kërkuar triumfin në shtëpi përballë Atleticos së Madridit.

Formacionet e mundshme:

Dortmund: Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Sabitzer, Can; Brandt, Malen, Adeyemi; Füllkrug

Atlético de Madrid: Oblak; Molina, Witsel, Giménez, Hermoso, Azpilicueta; De Paúl, Koke, Llorente; Griezmann, Morata

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img